افتادن ایران بوشهر تهران پرواز 13 خرداد

افتادن: ایران بوشهر تهران پرواز 13 خرداد هواپیما هواپیما ایران ایر قیمت بلیت هواپیما

گت بلاگز اخبار گوناگون تصاویری از قبرستان بدون جسد

گاهی اشیای بدون استفاده در جایی به حال خود رها می شوند تا رفته رفته بپوسند و از بین بروند! این قبرستان ها که در آن ها خبری از جسد انسان نیست منزل ی ابدی وسایلی

تصاویری از قبرستان بدون جسد

تصاویری از قبرستان بدون جسد

عبارات مهم : ماشین

گاهی اشیای بدون استفاده در جایی به حال خود رها می شوند تا رفته رفته بپوسند و از بین بروند! این قبرستان ها که در آن ها خبری از جسد انسان نیست منزل ی ابدی وسایلی هستند که عمر خودشان را کرده اند و دیگر از آن ها استفاده ای نمی شود.

قبرستان های عجیب و غریب

تصاویری از قبرستان بدون جسدبه گزارش «تابناک با تو»؛ گاهی اشیای بدون استفاده در جایی به حال خود رها می شوند تا رفته رفته بپوسند و از بین بروند! این قبرستان ها که در آن ها خبری از جسد انسان نیست منزل ی ابدی وسایلی هستند که عمر خودشان را کرده اند و دیگر از آن ها استفاده ای نمی شود. می خواهیم راجع به ی تعدادی از قبرستان های عجیب و متفاوت حرف بزنیم، قبرستان هایی که مانند موزه ای تعدادی از جالب ترین اشیای سراسر دنیا را به نمایش در آورده اند و دیدن از آن ها در نوع خود جالب توجه است.

قبرستان قطارها (The Ship Graveyard) – بولیوی
شاید ندانید که در بیابان نمکی معروف بولیوی قبرستانی از قطارها وجود دارد که هر سال گردشگران زیادی از آن ها دیدن می کنند. اینجا پر از قطارهای از کار افتاده ای است که به علت وزش بادهای نمکی فقط بدنه ای زنگ زده از آن ها به جای مانده هست. اینجا تا چشم کار می کند باقی مانده هایی از قطارهای کلاسیک و قدیمی را می بینید که می توانند حسابی شما را سر ذوق بیاورند.

تصاویری از قبرستان بدون جسد

قبرستان قطارها در بولیوی

بیشتر قطارها جهت بیش از ۱۰۰ سال قبل هستند که به وسیله بریتانیا ساخته شده است اند. ولی شاید بپرسید آیا این نقطه جهت منزل ی ابدی قطارها در نظر گرفته شده است است؟ در واقع در وقت های دور قطارها به اینجا می آمدند تا سنگ های معدنی این ناحیه را به بندرهای اقیانوس اطلس ببرند ولی با تمام شدن این سنگ ها دیگر این قطارها بدون استفاده ماندند و در همین محل جهت هر لحظه پارک شدند.

قبرستان کشتی ها ( The Train Graveyard )- موریتانی
در ۱۱ کیلومتری جنوب مرکز شهر و در سواحل موریتانی چشمتان به حدود ۳۰۰ کشتی از کار افتاده می افتد که در امتداد ساحل رها شده است اند. بندر نوادیبو جایی جهت رها شدن لاشه کشتی هایی است که روزگاری افراد زیادی را جابجا کرده اند و امروز از کار افتاده اند. از قدیمی ترین کشتی های این محل یک کشتی فرانسوی ست که قدمت آن به دهه ۱۹۲۰ برمی گردد و دیدن آن جالب توجه است.

گاهی اشیای بدون استفاده در جایی به حال خود رها می شوند تا رفته رفته بپوسند و از بین بروند! این قبرستان ها که در آن ها خبری از جسد انسان نیست منزل ی ابدی وسایلی

قبرستان کشتی ها در سواحل موریتانی

در اینجا کشتی های بزرگ و کوچک زیادی را می بینید که بعضی بر روی آب شناورند و بعضی هم در گوشه ای به گل نشسته اند ولی با این حال تعدادی از کشتی ها هم چند متری زیر آب جا خوش کرده اند. هر لحظه تماشای کشتی شکسته ها یکی از علاقمندی های غواصان بوده است و آن ها به شوق کشف کشتی های تاریخی و سرنوشتی که آن ها از سر گذرانده اند به زیر آب می روند و از ورودی این کشتی ها قسمت های متفاوت آن ها را از نزدیک می بینند، ولی در اینجا بدون غواصی شانس تماشای کشتی های تاریخی را دارید.

قبرستان هواپیما (The Airplane Graveyard) – آریزونا
در آنسوی شهر توسان آریزونا حدود ۴ هزار هواپیما و هلیکوپتر است که به طور کاملا منظم در بیابانی چیده شده است اند. با اینکه ورود به این منطقه سالیان سال قدغن بوده ولی امروز خیلی ها جهت تماشای بزرگ ترین قبرستان هواپیماها خودشان را به این محل می رسانند. تعدادی از هواپیماهای کاملا از کار افتاده اند ولی بعضی از آن ها هم جهت تعمیر به اینجا آورده شده است اند. اینجا از وقت جنگ جهانی دوم تا حال به قبرستان هواپیما ها تبدیل شده است است.

قبرستان هواپیما در آریزونا

شهر خودروهای قدیمی(Old Car City) – جورجیا
این جا از سال ۱۹۳۱ تا به حال پارکینگ خودروها شده است است البته نه پارکینگی معمولی! حدود ۴ هزار ماشین در این محل پارک هستند که تعدادی از آن ها حتی ۴۰ ساله که از جای خود تکان نخورده اند. در کنار این ماشین ها گیاه های و درختانی رشد کرده اند که به خوبی جابجا نشدن آن ها در طی سالیان دراز را ثابت می کنند.

تصاویری از قبرستان بدون جسد

قبرستان خودروها

گردشگران زیادی از نقاط متفاوت دنیا خودشان را به این پارکینگ خاص می رسانند و ساعت ها در میان کلکسیون اتومبیل های آن ها پرسه می زنند. تعدادی از ماشین هایی که در این پارکینگ پارکند حتی در فیلم های معروف هم بازی کرده اند و آن فیلم ها را در ذهن دیدار کنندگان یادآوری می کنند. خیلی ها دوست دارند ساعت ها در این پارکینگ بمانند و از ماشین های رنگارنگ و کلاسیک آن دیدن کنند، ماشین هایی که غباری از کهنگی و زنگ زدگی آن ها را فرا گرفته و دیگر عتیقه شده است اند!

پارک ممنتو، بوداپست
قبرستان مجسمه های تاریخی! در چند متری مرکز بوداپست در مجارستان پارکی قشنگ و جالب است که به قبرستان مجسمه های تاریخی تبدیل شده است است.

بعد از اینکه در اوایل دهه ۹۰ عوض کردن و تحولات اساسی در این کشور اتفاق شد مجسمه های بزرگی که در سراسر شهر بوداپست پراکنده شده است بودند جمع آوری و به این پارک آورده شدند. این پارک به موزه ی فضای باز تبدیل شده است و در گوشه و کنار آن ده ها مجسمه ی بزرگ به چشم می خورند، مجسمه هایی که مشخص است دیگر کاربردی ندارند و جهت هر لحظه در این محل رها شده است اند. قدمت بعضی از این مجسمه ها به حدود ۷۰ سال پیش برمی گردد و تماشای آن ها جهت علاقمندان به آثار تاریخی جالب توجه هست. حتی در کنار این پارک یک سالن نمایش است که راجع به گذشته ی این شهر حرف های زیادی جهت گفتن دارد.

تابناک باتو

گاهی اشیای بدون استفاده در جایی به حال خود رها می شوند تا رفته رفته بپوسند و از بین بروند! این قبرستان ها که در آن ها خبری از جسد انسان نیست منزل ی ابدی وسایلی

واژه های کلیدی: ماشین | مجسمه | تاریخی | قبرستان | استفاده | قبرستان | پارکینگ | آثار تاریخی

تصاویری از قبرستان بدون جسد

تصاویری از قبرستان بدون جسد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog